کاربرد ومزایای شیر آب چشمی

کاربرد ومزایای شیر آب چشمی

انواع شیر آب چشمی

 

شیر های آب اتوماتیک با مکانیزم های متفاوتی کار می کنند.

 شیر آب اتوماتیک لمسی به گونه ای است که پس از لمس کردن بخشی از بدنه ی شیر آب، جریان آب برقرار می شود و برای قطع آن نیز مجددا بخشی از شیر آب را باید با دست لمس نمود.

برخی از شیرهای آب چشمی را می توان بر روی مدت زمان مشخصی تنظیم نمود. این دسته از شیر آب چشمی دارای دکمه ای می باشند که پس از فشار آن، جریان آب تا مدت زمان تعیین شده برقرار می باشد.

 پرکاربرد ترین نوع شیر آب اتوماتیک از نوع سنسوری یا همان چشمی می باشد.

انتخاب هر کدام از انواع شیر آب چشمی، متناسب با مکانی است که قرار است در آن جا تعبیه شود و هر کدام در جایگاه مناسب، کارایی خود را خواهند داشت.

 

کاربرد و مزایای شیر آب چشمی چیست؟

مزایای شیر آب چشمی خیلی بیشتر از معایب آن است به همین منظور این شیرها در بین استفاده‌کنندگان خود از نمره رضایت‌مندی بالایی برخوردارند و به همین علت اکثر کسانی که از شیر آب چشمی استفاده کرده‌اند، بیشتر از مزایای شیر آب چشمی صحبت می‌کنند تا معایب آن.

 
 

از مزایای شیر آب چشمی می‌توان به صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد. شاید باور این موضوع برای شما کمی سخت باشد که استفاده از شیرهای چشمی در حالت عادی مصرف آب شما را  5 درصد و درصورت استفاده از نازل‌های ترکیب‌کننده آب و هوا در سر شیر مصرف آب شما را تا 50 درصد کاهش می‌دهند.

 

از دیگر مزایای شیرآب چشمی می‌توان به عدم نیاز تماس دست به شیر اشاره کرد. همانطور که می‌دانید بسیاری از بیماری‌ها هستند که از طریق تماس دست انتشار پیدا می‌کنند که از جمله بارزترین آن‌ها می‌توان به بیماری کرونا وآنفولانزا اشاره کرد. و در آخرین مزیت از مزایای شیر آب چشمی می‌توان به سهولت در استفاده از این شیرها اشاره کرد. از دیگر مزایای شیرآب چشمی این است که برای استفاده از این شیرها تنها کافیست که دست‌هایتان را در جلوی شیر گرفته و کمی آن‌ها را تکان دهید.

 

 از معایبی که برای شیرهای چشمی می‌توان نام برد عدم تنظیم صحیح حسگر چشمی شیر است؛ به این صورت که اگر حسگر را به درستی تنظیم نکرده باشید ممکن است کارکردن با آن کمی دشوار شود زیرا در صورت تنظیم نبودن حسگر شیر، شیر آب دیر متوجه حضور شیء خارجی می‌شود که البته این مشکل با تنظیم دقیق حسگر قابل حل می‌باشد. از دیگر معایب شیرچشمی قیمت شیر چشمی است.

 

شیرهای چشمی به نسبت دیگر شیرآلات قیمت بالاتری دارند که البته لازم به ذکر است این ایراد به شیرهای چشمی خیلی وارد نیست زیرا که شما برای تهیه بهترین محصول در بین شیرآلات باید هزینه بیشتری بپردازید و این موضوع که قیمت این شیرآلات زیاد باشد به نسبت کارایی و امکاناتی که ارائه می‌دهند طبیعی است.

 

بیشترین ایرادی که می‌توان از شیرهای چشمی گرفت و جزو معایب اصلی آن است هزینه نگهداری و تعمیر این شیرآلات می‌باشد. در شیرآلات چشمی به این صورت نیست که شما تنها با تعویض یک کارتریج ساده شیر را تعمیر کرده باشید 

شیر های آب عامل مهمی در انتقال میکروب ها و ویروس های ناقل بیماری هستند. شیر آب چشمی به دلیل عدم برخورد دست با سطوح آن، می تواند مانع از انتقال بیماری از فردی به افراد دیگر شود.

 این دسته از شیر های آب در بخش های مهمی از قبیل کلینیک های دندانپزشکی، اتاق عمل، بیمارستان ها، مطب ها به دلیل سهولت در استفاده به کارمی روند.

 شیر آب چشمی در مکان های عمومی از قبیل، هتل ها، رستوران ها، سازمان های مختلف دولتی و ... به دلیل کنترل مصرف آب و صرفه جویی در آن بسیار کارآمد می باشد.

 شیر های آب چشمی به دلیل زیبایی و راحتی و از همه مهم تر صرفه جویی، در منازل برای آشپزخانه ها و یا سرویس بهداشتی خانه به کار می رود و طرفدار بسیاری نیز دارد.

 سیستم تخلیه شیر آب چشمی به گونه ای می باشد که در صورت عدم استفاده از شیر آب به مدت حداقل 3 روز، جریان آب به مدت کوتاهی برقرار می شود تا آب مانده در لوله تخلیه شود و آب تازه جایگزین گردد.

دارای سیستم هشدار جهت کاهش ولتاژ باتری تعبیه شده در آن

نصب آسان و راحت

 داشتن فیلتر تصفیه سر راه ورودی جریان آب

 داشتن قابلیت تنظیم دمای آب

_ داشتن ضمانتنامه

نصب شیر آب چشمی به چه صورت می باشد؟

یکی از موارد مهم، توجه به نحوه ی نصب شیر های اتوماتیک می باشد. همان طور که اشاره شد این دسته از شیر های آب برای کار کردن نیاز به برق دارند، به همین دلیل برای نصب آن ها از افراد متخصص کمک بگیرید تا تمامی نکات ایمنی لازم رعایت شود. شیر های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که هر کدام طریقه ی نصبشان متفاوت از دیگری می باشد. در نتیجه به شما توصیه می کنیم تا کار نصب شیر آب اتوماتیک را به افراد خبره واگذار نمایید. طراحی شیر آب چشمی به گونه ای می باشد که در صورت بروز مشکل در سیستم آن، ابتدا برق شیرهای اتوماتیک قطع خواهد شد تا ایمنی افراد حفظ شود. در صورت بروز هر گونه مشکل از افراد متخصص کمک بگیرید. 

نحوه ی خرید شیر آب چشمی و قیمت آن

به منظور تهیه این محصول کارآمد، شما می توانید به فروشگاه های شیرآلات مراجعه نمایید و به طور مستقیم خرید کنید. اما یک راه بسیار آسان نیز، مراجعه به سایت های معتبر می باشد. پس از انتخاب طرح و مدل مورد نظر خود، ثبت مشخصات و پرداخت هزینه، می توانید محصول خریداری شده خود را در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل دریافت نمایید. توجه داشته باشید قیمت های شیرهای آب چشمی متناسب با مدل  آن ها و نوع روکش و دیگر فاکتور ها متغیر می باشد که در این صورت می توانید با مراجعه به سایت های معتبر از قیمت های آن ها آگاهی لازم را کسب نمایید.  شیر آب چشمی ، کاهش مصرف و افزایش بهره وری در شرایط امروزی بسیار مفید است.

با توجه به مشکلاتی از قبیل کمبود آب و افزایش بیماری های ویروسی، در کل دنیا از جمله کشور ما، استفاده از شیر آب چشمی به منظور صرفه جویی در آب و حفظ بهداشت بسیار توصیه می شود. 

نظر بدهید