شیرآلات فنری چیست

شیرآلات فنری چیست

شير ظرفشویی فنری چيست؟

شير ظرفشویی فنری دارای علمی بلند است که حالتی ارتجاعی و فنری دارد. اين علم از يک شلنگ ريزبافت با مقاومت بسيار بالا درون ساختار فنر مانند علم تشکيل شده است.
برای حرکت دادن عَلَم فنری بايد بخش آبريز آن را کمی به سمت پايين کشيد تا از گيره خود آزاد شود. علمک شیر ظرفشويی فنری قابليت چرخش 360 درجه ندارد، اما تقريباً تمام نقاط سينک را پوشش می دهد.
ارتفاع شير فنری معمولاً بيشتر از ساير شيرآلات ظرفشويی است و  سهولت بيشتری را برای شستشو و نظافت سينک فراهم می آورند.
قيمت شير ظرفشويی فنری، معمولاً از قيمت شير ظرفشويی معمولی بالاتر است. اما با توجه به امکاناتی که فراهم می آورد، کاملاً به صرفه است.

 

مزایای شیرآلات فنری
 

قطعاً دانستن مزایا و معایب هر وسیله در انتخاب آن به شما کمک خواهد کرد.  

از مزایای شیر فنردار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 

 زیبایی طراحی ظاهری:

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم این شیرآلات به علت طراحی ویژه و منحصر به فردی که دارند از زیبایی ظاهری بسیار بالایی برخوردار هستند.
 

 قابلیت تنظیم فشار و پاشش آب:

در این شیرآلات شما این امکان را دارید که فشار و نوع پاشش آب را تنظیم و انتخاب کنید. شیرآلات فنری به طور معمول دارای چند الگوی پاشش آب هستند که می‌توان تنها با فشار دادن یک دکمه حالت‌های آن‌ها را تغییر داد.


 

 سهولت شست و شوی اطراف سینک:

شیرآلات فنری به علت طراحی خاصی که در علم این شیرآلات در نظر گرفته شده است، این قابلیت را دارند که تمام فضای سینک را پوشش دهند و به همین منظور، شما برای شست و شوی اطراف سینک راحت‌تر خواهید بود.
 

قابل استفاده در دو حالت ثابت و متحرک:

شیرآلات فنری دارای دو حالت استفاده در حالت‌های ثابت و متحرک هستند. شما می‌توانید با توجه نیازتان به‌منظور انجام امور مختلف از حالت‌های مختلف این شیر استفاده کنید و به‌راحتی هرچه تمام کارهای خود را انجام داده و از استفاده از شیرآلات فنری نهایت لذت را به علت سهولت استفاده از آن‌ها ببرید‌.

 

معايب شيرآلات فنری

شير فنردار در کنار تمام مزايا، معايبی نيز دارد. با اطلاع از اين معايب در هنگام خريد، می توان بهترين تصميم را گرفت. محکم بودن علمک شير ظرفشويی در گيره خود و در نظر گرفتن فضای مورد نياز برای نصب اين شير از مهمترين مواردی هستند که بايد مورد بررسی قرار گيرند.

علمک شيرآلات فنری بی کيفيت در جای خود حرکت می کند.

ممکن است علمک شير فنری در مدل های ارزان، بدون حرکت در جای خود چفت نشود و مانند آويز در جای خود حرکت داشته باشد. علت اين موضوع مکانيزم توزيع وزن اشتباهی است که برای در جای خود نگه داشتن علم طراحی شده است. در هنگام خريد، حتما محکم شدن علم در گيره مربوطه را در نظر داشته باشيد.

شيرآلات فنری ، برای آشپزخانه هايی با فضای کوچک مناسب نيست.

ابعاد شير آلات فنردار بزرگ است و ممکن است با فضاهای کوچک و دکوراسيون های جمع و جور همخوانی نداشته باشد. همچنين در صورتی که فاصله بين سينک و کابينت ها و يا پنجره بالای سينک کافی نباشد، علم اين شير با ساير تجهيزات آشپزخانه بالاسر خود برخورد می کند و يا اصلا در آن فضا جای نمی گيرد.

 

محبوبيت شيرآلات فنری روز به روز افزايش پيدا می کند. با آگاهی از مزايا و معايب شيرآلات فنری در کنار قيمت شيرآلات می توان شيرآلات فنری مناسبی را انتخاب کرد. شيرآلات فنری، زيبا و کاربردی هستند و معمولاً چند حالت اسپری آب دارند. اما اگر آشپزخانه شما کوچک است و فضای کافی ندارد و يا علاقه ای به ارتفاع زياد علم شير ظرفشويی نداريد، شيرآلات فنردار انتخاب مناسبی برای شما نيست.

 

نظر بدهید